your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

anythingelse anythingelse napisał(a) o Guest in the House

Anne Baxter i jej wprawka przed "Wszystko o Ewie". Ciekawy nastrój filmu zburzony zostaje przez kiepskie zakończenie.

5 gwiazdki

anythingelse anythingelse napisał(a) o Dama zniknęła

Nie zaczyna się od trzęsienia ziemi, ale napięcie budowane jest bezbłędnie. Główna intryga, dający się lubić bohaterowie i sporo poczucia humoru sprawiają, że film ogląda się z wielką przyjemnością. Seans minął mi nie wiadomo kiedy.

7 gwiazdki

anythingelse anythingelse napisał(a) o After.Life

Godny pochwały pomysł, choć wykonany raczej słabo. Szkoda, bo został tutaj, nomen omen, pogrzebany, potencjał na coś naprawdę robiącego wrażenie. Plus za aspiracje i właściwie jestem ciekawa kolejnych filmów pani Agnieszki.

4 gwiazdki

anythingelse anythingelse napisał(a) o The Gorilla

Pewne żarty, zwłaszcza te najprostsze, po prostu się nie starzeją. Te przesadzone i nieudane wynagradza obecność charakternej i hałaśliwej Patsy Kelly.

5 gwiazdki

anythingelse anythingelse napisał(a) o Złamana lilia

Wcale dobrze radzi sobie z upływem czasu i nadal może wzruszać. Świetna Lillian Gish to podstawowy atut tego filmu. Warto znać.

7 gwiazdki

anythingelse anythingelse napisał(a) o Droga bez powrotu

Klasyczny i bezpieczny horror pod piwo i czipsy. Młodzi ludzie kontra psychole w lesie. Bardziej się wykorzystać schematu nie dało, ale grunt, że zgrabnie wyszło.

4 gwiazdki

anythingelse anythingelse napisał(a) o Udręczeni

Całkowicie typowy horror, złożony z opatrzonych klisz i to jest śmiertelny błąd tego filmu. Przyzwoite wykonanie to za mało, aby warto było tracić czas na coś, co się widziało już dziesiątki razy.

3 gwiazdki

anythingelse anythingelse napisał(a) o 12 lat i koniec

Ten film długo mnie do siebie przekonywał. Od początku temat wydaje się ograny a zestaw bohaterów tak stereotypowy, że aż kreskówkowy. Dopiero po dłuższym czasie akcja nabiera emocjonalnego realizmu i składa się na spójną całość. Są momenty dość mocne i poruszające, dla których warto obejrzeć ten film, ale spać po seansie spokojnie można. Daję szóstkę, ale z plusem w domyśle.

6 gwiazdki

anythingelse anythingelse napisał(a) o Idol

Odgrzałam sobie ostatnio i nadal robi pozytywne wrażenie. Brokat sypie się kilogramami a nad wszystkim unosi się duch Wilde'a. Jeden wielki, seksowny teledysk.

7 gwiazdki

anythingelse anythingelse napisał(a) o The Killing Room

Powtórka z "Piły". Ani ziębi, ani grzeje. Na plus dość kameralny klimat i wcale niezła obsada. Na minus brak czegokolwiek, co wyróżniałoby ten film z tłumu.

5 gwiazdki

anythingelse anythingelse napisał(a) o Nawet karły były kiedyś małe

Udało mi się ocenić ten film dopiero sporo czasu po obejrzeniu go. Jestem przekonana, że jeśli piekło istnieje, to wyświetlają tam przez wieczność "Nawet karły były kiedyś małe". Czułam się, jakbym oglądała za karę i nieskończoną ilość razy miałam ochotę go wyłączyć. Bezpośrednio po seansie miałam wrażenie, że przerzuciłam łopatą trzy tony węgla. Ale wspomnienia, o dziwo, pozostały mi dobre. Chyba po prostu miał przeczołgać widza. Udało się bezbłędnie. Nie wrócę, ale pozostaję pod wrażeniem.

8 gwiazdki

anythingelse anythingelse napisał(a) o Wyspa tajemnic

Szału właściwie nie ma, ziemia się nie trzęsie, ale wrażenia i tak wyniosłam pozytywne. Podobał mi się klimat filmu, całość jest solidnie zrobiona i chociaż nie ma tu chyba niczego nowego, to wypada bez pudła.

7 gwiazdki

anythingelse anythingelse napisał(a) o Różowe flamingi

Czuję się zakłopotana faktem, jak strasznie i jednocześnie dobrze mi się oglądało ten film. Miejscami potwornie odrażający, dziwacznie zabawny. Był okropny w odbiorze, a jednocześnie oczyszczający i beztroski. Radość miałam z tego sporą i obawiam się, że kiepsko to może o mnie świadczyć.

7 gwiazdki

anythingelse anythingelse napisał(a) o Zombieland

Ciągle pracuję nad jakąś w miarę składną recenzją, póki co: przezabawnie i z dystansem. Cudny epizod Murraya. Podejść z przymrużeniem oka.

8 gwiazdki

anythingelse anythingelse napisał(a) o Manos: The Hands of Fate

Oglądać tylko z przymrużeniem oka, wtedy może być bardzo zabawnie. Podręcznikowy przykład fatalnie zrobionego filmu przy którym Ed Wood wypada na prawdziwego profesjonalistę. Wygląda to na efekt jakiegoś zakładu i w istocie podobno efektem zakładu ów film był. Wbrew ocenie- naprawdę warty obejrzenia bo takie coś to się nieczęsto zdarza.

1 gwiazdki

anythingelse anythingelse napisał(a) o Księżyc

Pomysł na film niestety o wiele lepszy od realizacji. Sporej ilości rzeczy w tym obrazie brakuje. Nie brakuje za to muzyki, której jest aż za dużo i która czasami naprawdę przeszkadza (przynajmniej mnie przeszkadzała). Szkoda, bo mogło być naprawdę znacznie, znacznie lepiej.

5 gwiazdki